Co słychać w stolicy Małopolski?

Pośród wielu stolic województw w kraju, Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Zaczyna być regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pomocne transformacje w mieście.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Ilość napraw i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie środki EU, z których Kraków niemało korzysta. Dynamiczne działanie w temacie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska uzupełniła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz potrzebne miejsca dla ludności.
Liczne innowacje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to natomiast, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami historie. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Podczas gdy miasto zmienia się w każdym kierunku. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji sieci wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, które pomagają krakusom lepiej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają turystów do przyjazdu.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta akcje nie dotyczą tylko ścisłego centrum miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. W związku z tym zamiast utyskiwać tylko zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – jeśli uda się utrzymania tempa innowacji – umożliwią miastu stać się prawdziwą stolicą małopolski.
rozwój Kraków