Czysty oraz nowy Kraków

Jednym spośród największych przeszkód w większości miast w Polsce jest stan dróg. Nasze województwa nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby aut na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi całość infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.