mięśnie kegla a orgazm pochwowy

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla podczas stosunku

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z niekiedy można także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć dalej, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Panie, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury oraz znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.