suplementy na menopauzę

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby jedzone wiktuały były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że branża odżywek ciągle jeszcze podlega przemianom, ilość asortymentu może utrudniać decyzję.
Warto zatem zauważyć, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Suplement nie może być zamiennikiem optymalnej diety. Bywa jednak że niektórych minerałów czy witamin nie potrafimy dostarczyć wraz z pokarmem. Wybierając zestaw minerałów można zasięgnąć porady farmaceuty lub innej zorientowanej w temacie osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a totalnie innych – trzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Czytaj więcej o tym które suplementy dla kobiet wybrać
Przy pomocy odpowiedniego preparatu mamy możliwość przykładowo zminimalizowania różnego typu niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru lekarstwem może być preparat zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki rodzaj suplementu nabędziemy. Najważniejsze jest jego odpowiednie dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt częste.